KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15349023
nr 1534 9023
Bengt Hamrén
(1898-1985), Sverige
Oljemålning, Bengt Hamrén (1898-1985), Lekande barn under blommande äppelträd. Signerad. Olja på pannå, 28x33 cm, yttermått inklusive ram: 39x43 cm
Bengt Hamrén, svensk bildkonstnär född 1898, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 april 2023
kl 19:51:45
11/4 11:58:41